ArabicEnglishFrenchGermanSpanishTurkish

Hakkımızda

Teknoloji geliştirme ve yüksek üretim kalitesini amaçlayan örnek işbirliği İBÜTEM ve HYT GRUP

Biz Kimiz?

İBÜTEM 2011 yılında Biyomedikal Mühendisleri tarafından kurulan Türkiye’nin ilk sağlık teknolojileri Ar&Ge firmasıdır. Medikal ve savunma alanındaki proje-mühendislik faaliyetlerini Ankara’da bulunan toplamda 500m2 büyüklüğündeki ofis ve laboratuvarlarında sürdürmektedir.İBÜTEM aynı zamanda Ar & Ge, Tıbbi Cihaz Tasarımı ve üretimi alanındaki çalışmalarıyla milli ekonomiye değer katmaya devam etmektedir. HYT Grup 2012 yılından bu yana, “POINT Havalandırma Cihazları” tescilli markası adı altında, klima santrali, ısı geri kazanım üniteleri, havuz nem alma santralleri gibi birçok endüstriyel havalandırma cihazının tasarımını ve üretimini yapmaktadır. Süreç ve kalite yönetim sistemleri başta TSE, CE ve ISO olmak üzere birçok yerli ve yabancı belgelendirme kuruluşları tarafından tescil edilmiş bulunmaktadır. HYT Grup üretimlerini Ankara Saray Mahallesinde bulunan 5.000 m2 alana sahip tesislerinde sürdürmektedir.

Sertifikalarımız

Hava Temizleme Sistemleri İçin Gereken Akreditasyonlar / Belgeler

Hava temizleme cihazı tasarlayan, üreten firma ve kuruluşların uyması gereken standartlar, alması gereken belgeler ve sistemin tabii tutulmasının zorunlu olduğu testler mevcuttur. İstenilen test ve sonuçlar T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çevre Sağlığı Daire Başkanlığı tarafından onaylanmaktadır. Hava temizleme işlemini gerçekleştirdiğini iddia eden her firmanın ürününü bu test ve onaylardan geçirdikten sonra bakanlık onayına sunması zorunludur. Bu işlemleri gerçekleştirmemiş ürünlerin dezenfeksiyon performansları sorgulanmalıdır.

Bu belge ve test sonuçları Üniversitelerden ve/veya yetkili kurum ile kuruluşlardan alınmış olmalıdır. Bahsedilen belgeler, testler, standartların bazıları şunlardır: IEC 60601 Elektrikli tıbbi cihaz testleri, IEC 60601-1 Elektromanyetik uyumluluğu, TS EN 62040-1 Kesintisiz güç sistemleri, IEC 60044-8 Elektronik akım transformatörler, TS EN 60204 Makinelerin elektrik teçhizatındaki güvenlik, EN ISO 10993 Biyo uyumluluk değerlendirmesi, EN ISO 14971 Risk değerlendirmesi, TS EN 1507:2006 Sızdırmazlık testi standartlarına uyumluluk ile Mikrobiyolojik Testler Uygunluk Değerlendirmesi, Alçak Gerilim Yönetmeliği Uygunluk Beyanı, CE Belgesi, Bilim Kurulu ve T.C. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Onayı

Gelecekte Temiz Hava Makinası

Günümüzde hava yolu ile bulaşan tüm virüs ve bakterilerin hayatımıza etkisi göz önünde bulundurulduğunda, hava virüs temizleyicilerin önemi bir kez daha anlaşılmaktadır. Covid-19 pandemisi ve yarattığı etkiye bakılırsa ilerleyen günlerde hava temizleyici sistemlerin kullanımının vazgeçilmez olacağı ön görülmektedir.

Form
Gönderildi

En Kısa Zamanda Temsilcimiz Sizinle iletişime geçecektir.

Air-Medi ailesi olarak sizlere rahatça nefes alabildiğiniz, sağlıklı bir yaşam dileriz.